• 0850 305 15 90
Whatsapp İle Sipariş Ver
kaş bakımı

Kaş Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kaşlar, göz üzerinde hilal şeklinde ya da düz bir biçimde sıralanmış olan tüyler bütünüdür. Hem kadınların hem de erkeklerin yüz ifadelerinde önemli bir rol oynayan kaşlar, belli dönemlerde dökülmekte ya da incelmektedir. Kaş bakımı sayesinde ise tüm bu sorunlardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Kaşların yanlış alınmasından kaynaklı olarak halk arasında “kaşların küsmüş” gibi ifadeler sıklıkla duyulmaktadır. Cımbız ile kaş alımı gerçekleştirildiğinde yapılan yanlış uygulamalar ise kaşların yeniden çıkmamasına neden olabilmektedir. Bu nedenle çeşitli ürünlerin kullanılması ve bu durumun toparlanması da mümkün olabilmektedir.

Kaş Bakımı Nedir?

Kaş bakımı nedir?” sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kaş bakımı için pek çok yöntemden bahsetmek mümkündür. Özellikle yağlar ya da serumlar bakım aşamasında en çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Kozmetik mağazalarından temin edilebilecek pek çok ürün sayesinde kaş bakımını gerçekleştirmek de mümkün olabilmektedir.

Kaşların kalınlaştırılması ya da gürleştirilmesi için uygulanan yöntemler arasında en sık kullanılan ürünler yağlardır. Kadınlar badem yağı ya da Hint yağı gibi ürünleri kullanarak çok daha gür kaşlara sahip olabilmektedir. Elbette bunu uygularken de belli aşamalara dikkat etmek gerekmektedir.

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaş bakımı nasıl yapılır?” sorusu en çok sorulan sorulardan biridir. Kadınların kaş bakımlarını yapabilmeleri için öncelikle doğru yöntemi belirlemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde kaş kaybı artmaya devam edecek ve var olan kaşlar da kullanılamaz hale gelecektir.

Sarımsak, zeytinyağı, Hint yağı ya da badem yağı bir arada kullanıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Sarımsağın kaş çıkarıcı etkisi kısa süre içinde yanıt vermekte ve kaşların daha gür ve parlak görünmesine olanak sağlamaktadır.

Kaş bakımı esnasında uygulanması gereken bir diğer husus ise bölgeselliğe dikkat edilmesidir. Kaş dışında herhangi bir bölgeye uygulama yapmak kaşların yayılmasına ve çok daha farklı bölgelerde çıkmasına neden olmaktadır.

Kaş Bakımı Yağı

Kaş bakımı yağı olarak bilinen badem yağı, saçta da kullanılmaktadır. Etkili sonuç veren bu yağlar uzun vadeli kullanımlarda etki göstermekte ve kaşların canlanmasına da olanak sağlamaktadır. Hem kadınlar hem de erkekler çörek otu yağı kullanımı da gerçekleştirebilmektedir. Aktarlar, tüy çıkarıcı ve kalınlaştırıcı etkiye sahip olan diğer yağlar hakkında da bilgi sunmakta ve yönlendirme yapmaktadır.

Kaş bakım yağı satın almak istiyorsanız ünlü markalara ait yağ karışımlarını da tercih edebilirsiniz. İçeriği zengin ve son derece besleyici olan bu yağlar sayesinde kaş kaybınız olmasa bile kaşlarınızın sağlığını koruyabilirsiniz.

Kaş Bakımı Yöntemleri

Kaş bakımı yöntemlerinin çeşitli olduğundan bahsetmiştik. Kadınlar kür uygulamalarının yanı sıra diğer ürünleri ya da losyonları da tercih edebilmektedir. Pek çok kozmetik markasına ait ürünler kaşların canlanmasına ve parlak görünmesine olanak sağlamaktadır.

Kaş serumu ise kaşların dolgunlaştırılmasına ve gürleştirilmesine olanak sağlayan ürünler arasında yer almaktadır. Kozmetik mağazalarında bu ürüne dair pek çok markadan söz etmek de mümkün olmaktadır. Farklı markalar, değişik içeriklere sahip olduklarından dolayı ortaya çıkabilecek etki de son derece farklı olacaktır. Bu nedenle kaş yapısına ve tipine uygun olan ürünlerin tercih edilmesi önerilmektedir.

Kaş bakımı konusunda önemli olan bir diğer husus ise kaşların taranması gerektiğidir. Her ne kadar taranmaya gerek olmayan bir bölge gibi görünse de kan dolaşımı için tarama oldukça önemlidir. Sık ve kullanışlı kaşlarınızın olmasını istiyorsanız bu bölgeye serum uyguladıktan sonra soldan kaşların çıkış yönünün tersine olacak şekilde taramanız önerilmektedir.