• 0553 931 29 72 - 0530 505 57 17
Whatsapp İle Sipariş Ver
kaş uzatma yöntemleri

Kaş Uzatma Yöntemleri

Kaşlar da saçlar ya da vücut gibi bakıma ihtiyaç duyan bölgeler arasında yer almaktadır. Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak ise kadınların en büyük hayalleri arasında ön sıralardadır. Kaş uzatabilmek elbette mümkündür. Bunun için sadece doğru yöntemlerin bilinmesi ve uygulanması gerekmektedir. Kaş uzatmayı istiyorsanız bahsedeceğimiz kaş uzatma yöntemlerini deneyerek gür kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kaş, genetik bir durum olduğundan dolayı bazı insanlarda seyrek olabilmektedir. Bu kişiler hangi yöntemleri denerlerse denesinler kesin sonuç alamayacaklardır. Bu sebeple tavsiyelerimiz kaşları dökülen ya da azalmaya başlayan kişilere yöneliktir.

Kaş uzatma yöntemleri ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Beslenme

Kaş uzatma yöntemleri arasında en önemli faktör beslenmedir. E vitamini açısından zengin olan gıdalar ile beslenmek kaşların uzamasına ve gürleşmesine neden olmaktadır. Bu sebeple kaş dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin öncelikle E vitamini takviyesi almaları gerekmektedir.

Bol su tüketmek de hem saçların hem de kaşların uzamasına olanak sağlar. Günlük en az 2 litre su tüketimi gerçekleştiren kişilerin kaşlarında ciddi anlamda uzama ve gürleşme görülmüştür.

Vitamin açısından zengin meyve ve sebzeler de kaş uzatma konusunda oldukça önemlidir. Kişilerin kesinlikle dikkat etmesi gereken konu dengeli ve sağlıklı beslenmektir.

Maske Uygulaması

Kaş nasıl uzar sorusuna verilebilecek bir diğer cevap ise maske uygulaması gerçekleştirmektir. Özellikle yağlardan oluşan kürler ya da maskeler kaşların hızlı bir şekilde uzamasına ve gürleşmesine olanak sağlamaktadır. Vazelin, e vitamini yağı, zeytinyağı ve Hint yağı karışımı bir pamuk yardımı ile her gün düzenli olarak kaş bölgesine uygulanmalı ve iyice yedirilmelidir. Bu bölgede emilen yağlar, kaşların uzamasını hızlandıracaktır.

Kaşların uzaması için uygulanacak olan maskede yağlar ve oranları değiştirilebilmektedir. Jojoba yağı, susam yağı ya da badem yağı da kullanılabilecek alternatifler arasında yer almaktadır.

Kaşlarınızı Tarayın

Kaş nasıl uzatılır sorusuna verilecek bir diğer cevap ise kaşların mutlaka taranması gerektiği yönündedir. Aşağıdan başlayarak küçük bir fırça yardımı ile aşağıdan yukarı doğru yapılan taramalar kaşların gürleşmesine olanak sağlamaktadır. Özellikle kısa ve dökülmüş kaşlar için bu uygulama oldukça önemlidir. Tarama işlemi kan dolaşımının artmasına neden olduğundan kaşların uzamasına ve çok gür bir hal almasına da aracı olmaktadır. Kan dolaşımının artması sadece kaşlar için değil vücutta bulunan saç ve kirpikler için de geçerlidir.

Badem Yağı Kullanın

Badem yağı, kaş uzatmada etkili olan yöntemlerden biridir. Kaşları küsen ya da dökülen kişiler yaygın olarak bu yöntemi kullanmaktadır. Badem yağını pamuğa döktükten sonra kaş bölgenize uygulamalı ve bir süre beklemelisiniz. Ilık su ile yıkadığınız badem yağı çok kısa bir süre içinde kaşların gürleşmesine olanak sağlayacaktır. Hatta pek çok kadın kısa bir süre içinde kaşlarındaki gürleşmeyi fark etmektedir.

Farklı Yağları Deneyin

Kaş uzatma yöntemleri arasında farklı yağların da etkisi bulunmaktadır. Çörek otu yağı ya da aloe vera gibi yağlar, kaşların gürleşmesine olanak sağlamaktadır. Bu yağların uygulaması da maskelerde olduğu gibidir. Hem tarama hem de masaj uygulaması sayesinde yağlar kaşa yedirilmeli ve kısa bir süre beklendikten sonra yıkama işlemine geçilmelidir. Ilık su ile durulanan kaşlar ise kendiliğinden kurumaya bırakılmalıdır.

Kaşlarınız ile ilgili gözle görülür sorunlarınız var ise bu yöntemlerden biri mutlaka işinize yarayacaktır. Herhangi birini denemeli ve olumlu sonuç aldığınız yöntemi değerlendirmeye devam etmelisiniz. Düzenli kaş bakımı için de yine uygun gördüğünüz yöntemi uygulamaya da devam edebilirsiniz.