• 0553 931 29 72 - 0530 505 57 17
Whatsapp İle Sipariş Ver
kaşları çoğaltacak bitkisel sırlar

Kaşları Çoğaltacak Bitkisel Sırlar

Kaşlar, gözlerin üst kısmında bulunan ve kişilere estetik sağlayan bölgelerden biridir. Her kadın son derece gür ve sağlıklı kaşlarının olmasını ister; ancak bu durum herkeste ne yazık ki aynı değildir. Kaşları çoğaltacak bitkisel sırlar sayesinde gür ve sağlıklı kaşlara kavuşmak mümkün olmaktadır. Yeryüzünde yetişen pek çok bitki ise kaşların çoğaltılması için etkilidir.

Kaşlarınızın çoğalmasını istiyor ve etkili çözüm yolları arıyorsanız bahsedeceğimiz bitkilerin kullanımını gerçekleştirerek mükemmel kaşlara sahip olabilirsiniz. Bakım kürü olarak da bilinen bu bitkiler, yağlar ile birlikte kullanıldığında çok daha etkili sonuçlar vermektedir. En etkili bitkiler ve bu bitkilerin kullanım şekilleri ise aşağıda yer almaktadır.

Hint Yağı

Kaş çoğaltmak için kullanılabilecek yöntemlerden ilki Hint Yağı’dır. Bu yağ, yeni kaşların çıkmasına olanak sağlarken aynı zamanda gür bir görünüm elde edilmesine de olanak sağlamaktadır. Parlak ve mükemmel kaşlara sahip olmak istiyorsanız Hint yağı kullanarak tüm bu sorunlarınızı geride bırakabilirsiniz. Hint yağı, gürleşmesi istenen kaşlarda uygulanabilecek alternatifler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra daha farklı alternatifler de değerlendirilebilmektedir.

Zeytinyağı

Kaşlar nasıl çoğalır sorusuna verilebilecek bir diğer cevap ise zeytinyağıdır. Zeytinyağı ile kaşların gürleşmesi sağlanabileceği gibi düzenli bakım da uygulanabilmektedir. Cımbızla yanlış alınan kaşlar belli bir süre sonra küsmekte ve kaş kayıpları ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlar için zeytinyağı en etkili çözümler arasında yer almaktadır. Kısa bir süre içinde kaşların çoğalmasına dair tüm etkiler ortaya çıkmaktadır. Özellikle kadınlar bu yöntemi daha çok denemektedir.

Kekik Yağı

Kaş nasıl çoğalır sorusuna verilebilecek bir diğer yanıt ise kekik yağıdır. Son derece etkili olan bu yağ, tüylerin yeniden bitmesine olanak sağlar. Kadınlar eski dönemlerden beri hem saç hem de kaş için bu yöntemi uygulamaktadır. Yağın farklı yağlar ile karıştırılmasına ya da inceltilmesine gerek kalmadan bu yöntem uygulanabilmektedir. En fazla 2 aylık bir dönem içinde kaşlarda ciddi anlamda çoğalma görülmektedir. Uygulama esnasında bir pamuğa sürülecek kekik yağı kaş bölgesine yedirilmektedir. Üstünü kapamadan yarım saat beklenmeli sonrasında ise durulama aşamasına geçilmelidir.

Badem Yağı

Kaş çoğaltma yöntemleri arasında en çok rastlanılan yöntemlerden biri de badem yağıdır. Badem yağı saç ve kirpik çoğaltmada da sıklıkla kullanılmaktadır. Kaş bölgesine sürülen ve uygulaması son derece kolay olan badem yağı, 15 gün içinde etkisini göstermektedir. Badem yağı kakao ya da jojoba yağı ile karıştırılarak da kullanılabilmektedir. Hatta pek çok kadın karışım olan yağlar ile kaşlarını daha da çabuk gürleştirmektedir. Susam yağı da alternatifler arasında yer almaktadır.

Lavanta Yağı

Kaş çoğaltan bitkiler arasında ön sıralarda yer alan lavanta yağı, son derece hoş kokulu bir bitki olarak bilinmektedir. İçerdiği özler sayesinde kaşları beslemekte ve daha parlak bir görünüm kazanmasına da neden olabilmektedir. Bu nedenle lavanta yağı en etkili bitki yağları arasında yer almaktadır. Ağır bir yağ olduğundan dolayı badem yapı ya da zeytin yağı ile inceltilmelidir.

Kakao Yağı

Kakao yağı da etken maddelerden biridir. Kadınların genellikle bronzlaşmak için kullandıkları bu yağ, kaş bölgesine sürüldüğünde yeni kaş oluşumuna da destek vermektedir. Sadece uygulama sonrasında güneşe maruz kalmamak gerekmektedir. Kakao yağı, tüy çıkarıcı etkisi ile kadınların tercihleri arasında yer almaktadır. Siz de yanlış cımbız kullanımı ile kaş kaybı yaşadıysanız ve gerçekten parlak ve canlı kaşlara sahip olmak istiyorsanız tüm bu yöntemlerden birini kullanarak uygulama yapabilirsiniz.