• 0850 305 15 90
Whatsapp İle Sipariş Ver
kirpik bakımı

Kirpik Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kirpikler, kadınların görünüşünde büyük önem arz etmektedir. Hatta pek çok kadın kirpik dökülme sorunu ile karşı karşıya kalmakta ve bu sorunun üstesinden de gelememektedir. Bu tarz durumlar için ise mutlaka bilinmesi ve uygulanması gereken yöntemler bulunmaktadır. Kirpik bakımı yapmak ve bu işlemi düzenli bir şekilde uygulamak, kirpiklerin hem sağlıklı hem de canlı görünmesine olanak sağlar.

Kirpik Bakımı

“Kirpik bakımı nedir?” sorusu kadınlar tarafından sıklıkla yöneltilmektedir. Belli ürünlerin kullanılması sonucu kirpiklerin daha sağlıklı bir hale getirilmesi durumuna kirpik bakımı adı verilmektedir. Kirpik bakımı için belli ürünlerin yanı sıra çeşitli yağlar da kullanılmakta ve kirpikler için düzenli uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Bu sayede dökülmek üzere olan ya da tamamen sağlıksız bir görünüme kavuşmuş olan kirpiklerin kurtarılması da mümkün olabilmektedir. Özellikle bazı hastalıklar geçirmiş olan kişilerde bu işlemlerin uygulanması daha kalıcı sonuçlar da vermektedir.

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

“Kirpik bakımı nasıl yapılır?” sorusuna verilecek ilk cevap, yağlar ile yapılan bakımlardır. Bu ürünlerin yanı sıra kirpikler için özel olarak üretilmiş olan losyonlar ya da ürünler de kullanılabilmektedir. Alternatif tıp yöntemi adı verilen bitkisel kürler de kirpik bakımı yapmaya yardımcı olmaktadır. Bu noktada kişilerin yapması gereken kendileri için uygun olan ürünleri seçmeleri ve ürün kullanımını düzenli bir şekilde gerçekleştirmeleridir. Kısa bir süre içinde kirpiklerde düzelmeler görülmekte ve kirpikler çok daha sağlıklı bir yapıya kavuşmaktadır.

Kirpik Bakımı Yağı

Kirpik bakımı yağı en çok kullanılan bakım ürünleri arasında yer alır. Hem gürleşmeye hem de kirpiklerin uzamasına yarayan bu yağlar, aynı zamanda sağlıklı bir görünüm elde etmeye de yardımcı olmaktadır. Badem yağı ya da Hint yağı gibi özel yağlar kirpik bakımında sıklıkla kullanılmaktadır. Kulak çubuğu ya da aplikatör gibi malzemeler ile kirpik diplerine uygulanmakta ve düzenli bir şekilde uygulandığında etkili sonuçlar vermektedir. Kirpik bakım yağı kullanan kişiler kirpiklerinin güçlenmesine olanak sağlarken canlı ve parlak görünmesine de destek olabilmektedir. Özellikle azalmış ve güçsüzleşmiş kirpiklerde bu yağlar daha çok işe yaramaktadır.

Hint yağının en büyük etkisi yumuşatıcı özelliğe sahip olmasıdır. Bu yağ sayesinde kirpikler orijinal rengine geri dönebilmekte ve çok daha güçlü görünmektedir.

Badem yağı ise saçı dökülen kişiler tarafından da kullanılan etkili bir yağdır. Özellikle kirpik dökülmesini tedavi edici etkisi olması nedeniyle hem kadınlar hem de erkekler bu ürünü daha çok tercih etmektedir.

Kirpik Bakım Yöntemleri

Kirpik bakım serumu da yine kirpik bakımı yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. İçerisinde farklı maddelerin bulunduğu bu serumlar sayesinde güçlü ve yumuşak kirpiklere kavuşmak da mümkün olmaktadır.

Kirpik bakım yöntemleri arasında en çok tercih edilen kirpik serumu, çok kısa bir süre içinde etkisini göstermektedir. Sadece serum değil, losyonlar, kürler ve yağlar da bir arada kullanılabilmektedir. Yağlarda kullanım gerçekleştirecek olan kişiler Hint yağı ya da badem yağını kirpiklerin diplerine sürmek kısa vadede değişim sağlanmasına neden olmaktadır.

Kirpik serumlarını ise eczanelerden ya da kozmetik ürün satışı gerçekleştiren noktalardan temin ederek kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürünler haftada en az 1 defa kullanılmak üzere üretilmekte ya da hazırlanmaktadır.

Kişilerin evde kendileri için hazırlayabilecekleri kürler de bulunmaktadır. Kirpik bakımı için uygun olan kürlerden biri aşağıda yer almaktadır.

Kuyruk yağı eritildikten sonra içine konacak ceviz ve badem ile birlikte süzün. Süzülen karışımı kirpik diplerinize sürerek hafta 1 kez bakım yapabilirsiniz.