• 0850 305 15 90
Whatsapp İle Sipariş Ver
kirpik uzatma yöntemleri

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik; gözlerin, kaşların ve yüzün güzel görünmesini sağlayan bölgelerden biridir. Hoş bir görüntü elde edilebilmesi için ise bu bölgenin bakımının iyi yapılması ve doğru ürünler ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kirpik uzatma yöntemleri sayesinde hem kirpiklerin bakımını yapabilmek hem de uzamasını sağlayabilmek mümkün olmaktadır. Çok uzun yıllardan beri kirpik uzatabilmek için çeşitli yöntemler denenmiştir. Elbette bu yöntemlerin tamamının etkili olduğundan bahsetmek mümkün olmayacaktır. Şimdi bahsedeceğimiz yöntemler ile istediğiniz kirpik ölçüsüne ulaşabilir, gözlerinizi makyaj malzemeleriniz ile dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Badem Yağı

Kirpik uzatma konusunda ilk yöntemlerden biri badem yağıdır. Badem yağı, saçlarda ve kirpiklerde de kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzaması söz konusu değil ise tamamen doğal olan bu yöntemin uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Kirpiklerinizi uzatabilmek için bir kaseye 1 tatlı kaşığı badem yağını alın ve oda sıcaklığında bekletin. Sonrasında kulak çubuğu yardımı ile badem yağını kirpik köklerinize uygulamaya başlayın. Uygulama sonrasında kirpik köklerinizin hava alması gerekeceğinden dolayı yarım saat kadar beklemelisiniz. Beklemenin ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayabilir ve bu yöntemi haftada en az 2 kez uygulayabilirsiniz.

Hint Yağı

Kirpik nasıl uzar sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Badem yağından sonra uygulanabilecek alternatiflerden biri de Hint Yağı’dır. Saç ya da kaş uzatmada sıklıkla kullanılan bu yöntem sayesinde uzun kirpiklere sahip olmak da mümkün olabilmektedir. Bunun için Hint yağının nasıl uygulanacağını bilmelisiniz. 1 tatlı kaşığı Hint yağı’nı aplikatör yardımı ile kirpik köklerinize uygulamalı ve 15 dakika beklemelisiniz. 15 dakika bekledikten sonra yağı gözlerinize temas ettirmeden ılık su ile durulamalısınız. Hint Yağı son derece yakıcı bir özelliğe sahip olduğundan dolayı gözle temasından kesinlikle kaçınılmalıdır. Bu uygulama haftada en fazla 1 defa gerçekleştirilmelidir.

Argan Yağı

Kirpik nasıl uzatılır sorusunu soran kişiler diğer alternatif ise argan yağıdır. Argan yağının ne kadar etkili bir ürün olduğu pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Saç uzatıcı etkisi olan bu ürün kaşların ve kirpiklerin uzamasına da yardımcı olmaktadır. Argan yağı kullanımı hassas olmalıdır. Bu nedenle dikkatli davranmalı ve gözle temasından mutlaka uzak durmalısınız. Diğer yağlarda olduğu gibi argan yağını da aplikatör yardımı ile kirpik diplerine uygulamalısınız. Argan yağı için bekleme süresi kısa olmalıdır. Kısa bir süre bekledikten sonra yağ tamamen temizlenmeli ve haftada en az 2 defa uygulaması gerçekleştirilmelidir.

Zeytinyağı

Kirpikleri uzatabilmek için en doğal yöntemlerden biri de zeytinyağıdır. Saf zeytinyağı kirpiklere uygulandığında yıkamaya gerek duyulmamaktadır. Bu nedenle de diğer yağlardan oldukça farklıdır. Göz bölgesi bakımı için de uygun olan bu yağ uygulanırken tamamen göz kapağına yapılabileceği gibi sadece kirpik diplerine de uygulanabilmektedir. Zeytinyağı uygulamasını gerçekleştirdikten sonra uyuyabilir ve yüzünüzü sabah kalktığınızda yıkayabilirsiniz. Zaten göz bölgesi tüm zeytinyağını emmiş olacaktır. Haftada en az 3 defa bu yöntemi uygulayabilir ve kirpiklerinizin uzamasını sağlayabilirsiniz.

Nelerden Uzak Durmalıyım?

Kirpiklerinin uzamasını isteyen kadınların belli noktalara dikkat etmesi ve belli faktörlerden de uzak durması gerekmektedir. Bu faktörler ise aşağıda yer almaktadır.

  • Maskara kullanımı gerçekleştirmemeli ve kirpik kıvırıcılarından uzak durmalısınız.
  • Kirpiklerinizi taramaya özen göstermeli ve nemli kalmasını sağlamalısınız.
  • Gözleri ovuşturmak kirpik komlarına neden olabilmektedir. Bu sebeple kirpiklere kesinlikle hassas davranmalısınız.
  • Makyaj yaptıysanız düzenli olarak temizlemeli ve kirpikte maskara kalıntısı bırakmamalısınız.