• 0850 305 15 90
Whatsapp İle Sipariş Ver
kirpiklerini çoğaltacak bitkisel sırlar

Kirpikleri Çoğaltacak Bitkisel Sırlar

Kirpikler, gözlerin güzel bir görünüme sahip olabilmesi için oldukça önemlidir. Her kadın uzun ve sağlıklı kirpiklerinin olmasını ister. Bu durum ise belli bakımların uygulanması ile mümkün olabilmektedir. Kirpikleri çoğaltacak bitkisel sırlar sayesinde mükemmel kirpiklere sahip olmak da mümkün olabilmektedir. Bunun için doğru ürünlerin detaylı ve düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Kirpikler, hastalıktan ya da çeşitli faktörlerden dolayı dökülebilmektedir. Bu dökülmelerin en aza indirilmesi ya da tamamen durdurulması ise yardımcı unsurlar ile mümkün olabilmektedir. Kirpik çoğaltmaya da yarayan bu yöntemler sayesinde parlak, canlı ve gür kirpikler elde edilebilmektedir.

Kirpik Bakımı İçin Kullanılabilecek Bitkiler

Kirpiklerin artırılması için kullanılabilecek çeşitli yağlar da bulunmaktadır. Bu yağlar sayesinde kirpikler hem kalınlaşmakta hem de gürleşmektedir. Hint yağı ve badem yağı ise bu ürünlerin başında yer almaktadır. Kirpikler nasıl çoğalır? Sorusu ise kadınlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Aşağıda kirpiklerin çoğaltılabilmesi için kullanılabilecek bitkiler detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Yeşil Çay

Yeşil çay, kirpikler nasıl çoğaltılır sorusuna verilebilecek ilk cevaplar arasında yer almaktadır. Kirpiklerin dökülmesine engel olan bu çay, kirpik köklerine uygulandığı takdirde etkili sonuç vermektedir. Yeşil çay demlendikten sonra pamuk yardımıyla kirpik köklerine uygulanmalı ve kirpiklerin yeşil çayı emmesi sağlanmalıdır. Herhangi bir durulama işlemine gerek kalmaksızın rahatlıkla uygulama gerçekleştirilebilmektedir. Yeşil çay kısa süre içinde kirpiklerin gürleşmesine, kalınlaşmasına ve çoğalmasına da aracı olmaktadır.

Zeytinyağı

Kirpik çoğaltma yöntemleri arasında sıklıkla başvurulan yöntemlerden biri de zeytinyağıdır. Kirpik diplerine uygulanan zeytinyağı besleyici etkisini ortaya koymakta ve kirpiklerin artmasına da yardımcı olmaktadır. Uzun vadeli kullanım gerçekleştirilebilecek zeytinyağı doğal bir çözüm olduğundan dolayı miktar konusunda herhangi bir sınır da bulunmamaktadır. Zeytinyağını pamuk yardımı ile kirpik köklerinize yedirebilir, beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Sarımsak

Kirpik çoğaltan bitkiler arasında bir diğer önemli bitki ise sarımsaktır. Farklı yağlar ile inceltildikten sonra uygulanması gereken bu bitki, kirpiklerin çıkarılabilmesi için önemli yöntemlerden biridir. Ezilen sarımsak tek başına kullanıldığında yanma ya da yaşarma gibi sebeplere neden olabilmektedir. Bu nedenle zeytinyağı ya da Hint yağı inceltme amaçlı olarak kullanılabilecek yağlar arasında yer almaktadır.

Kekik

Kirpiklerin çoğaltılması için yine etkili bitkilerden biri de kekiktir. Kekik dövüldükten ve toz haline getirildikten sonra zeytinyağı ile karıştırılmalı ve kirpik diplerine uygulanmalıdır. Kür olarak kullanılabilen bu yöntem sayesinde uzun soluklu kullanımlar gerçekleştirilebilmektedir. Herhangi bir yan etkisi olmayan kekik, kesinlikle saf zeytinyağı ile kullanılmalıdır.

Hint Yağı

Hint yağı, eski dönemlerden beri saç ya da kirpiklerin gürleşmesi için kullanılmaktadır. Özellikle tek başına uygulanabilmesi nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Kişiler bu ürünü inceltme yapmadan direkt olarak uygulayabilmekte ve sonucun ne olacağını beklemelidir. Bu yağı kullanan kadınlar kısa bir süre içinde kirpiklerinde yüksek oranda gürleşme görüldüğünü belirtmiştir.

Badem Yağı

Badem yağı, kirpiklerin çoğalması için kullanılan eski bir yöntemdir. Hem saçta hem de kaşta kullanılan bu yöntem, kirpik için de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Azalan ya da tamamen dökülen kirpikleri badem yağı ile yenilemek mümkün olmaktadır. Badem yağı tek başına kullanılan ve inceltmeye de gerek duyulmayan ürünler arasında yer alır. Bu ürünü uygularken badem yağı pamuğa sürülmekte ya da kulak temizleme çubuğu yardımı ile kirpik köklerine uygulanmaktadır. Belli bir süre beklendikten sonra yıkanan kirpiklere uygulama, haftada en fazla 2 kez gerçekleştirilmelidir. En fazla 2 ay gibi bir sürede kirpiklerin ciddi anlamda gürleştiği gözlenebilir.